Ministri Osmani u takua me shefin e diplomacisë turke Fidan

Ministri i Punëve të Jashtme i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, ka pritur në takim në Shkup homologun e tij turk, Hakan Fidan, transmeton Anadolu.

Siç njofton Ministria e Punëve të Jashtme e Türkiyes, Fidan dhe Osmani u takuan në Shkup në margjinat e samitit të krerëve të shteteve dhe qeverive të procesit të Bashkëpunimit të Evropës Juglindore (SEECP).

Fidan do të përfaqësojë presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan, në samitin e krerëve të shteteve dhe qeverive të SEECP-së, që po mbahet sot në Shkup.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu