Ministria: 16 qershori, dita e dielë – ditë jo pune për myslimanët

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale ka dërguar kumtesë gjatë ditës së sotme nëpërmjet të cilës njofton se 16 qershori 2024, dita e dielë është ditë jo pune për qytetarët e besimit islam, transmeton TV21.

“Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njofton se në përputhje me Ligjin për festa në RM, 16 qershori 2024 (e diel), Kurban Bajrami, dita parë e Kurban Bajramit është ditë jo pune për qytetarët nga besimi mysliman në Maqedonisë e Veriu. Njëkohësisht, Ministria e Punës dhe Politikës Sociale qytetarëve nga besimi mysliman iu uron festën e Kurban Bajramit”, thuhet në kumtesë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu