Mjekët shqiptarë, babë e birë, shembull profesionalizmi edhe në Gjermani

Një lajm i mirë, inkurajues vjen nga Gjermania, nga Diaspora jonë e vlerave. Mjeku i njohur nga Kumanova, Xhevat Ademi, tanimë kryemjek – Oberarzt i Kirurgjisë së Përgjithshme dhe Viscerale, së bashku me djalin e tij, gjithashtu mjek, Asim Ademi, kanë bërë një ndërhyrje kirurgjike në spitalin gjerman, shkruan OPEN.

Lajmin e ka bërë të ditur mjeku Asim Ademi në rrjetin social facebook.

Të dy babë e birë, Xhevat Ademi dhe Asim Ademi, shërbejnë në të njëjtin spital, në Gjermani, me profesionalizëm të pashoq që le gjurmë në mjekësinë gjermane dhe janë udhërrëfyes të suksesit të mirëfilltë.

FOTO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu