Momenti kur reporteri i BBC bie në gjunjë dhe qan ndërsa raportonte brenda spitalit të Gazës

Ky është momenti kur një gazetar i BBC- së shpërtheu në lot ndërsa raportonte nga brenda një spitali në Gaza. Reporteri për Arabinë i BBC-së, Adnan El-Bursh, ra në gjunjë pasi pa dhjetëra miq dhe fqinjë mes të vdekurve, ndërsa Izraeli bombardon vendbanimin si hakmarrje për një tërbim vdekjeprurës të Hamasit.

Ai e përshkroi situatën në Spitalin Al-Shifa, si traumatike.

Duke folur para kamerës në fund të raportit të tij, El-Bursh pranon: “Kam parë gjëra që nuk mund t’i shoh kurrë.’

“Këtu në spitalin Al-Shifa, trupat shtriheshin kudo. Të plagosurit bërtasin për ndihmë, nuk mund t’i harrojë kurrë këto tinguj. Mes të vdekurve dhe të plagosurve, kameramani im Mahmud ka parë shokun e tij Malik.” shprehet gazetari.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu