MPJ refuzon kërkesën e Vuçiqit për vizitë në Kosovë: Ofendim më shumë se provokim

Ministria e Punëve të Jashtme ka bërë të ditur se kanë marrë një kërkesë nga presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq dhe disa zyrtarë të tjerë serbë, për të vizituar Kosovën. Përveç refuzimit të kërkesës, MPJ ka thënë se kërkesa e tij është më shumë ofendim sesa provokim në një kohë kur Kosova po përballet me dhimbjen e personave të pagjetur. Po ashtu, ministrja Meliza Haradinaj-Stublla ka njoftuar se e ka shtyrë vizitën e saj në Kizhevak të Serbisë ku u gjet një varrezë masive me trupat e shqiptarëve të vrarë në luftë.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu