Ndërprerja e bashkëpunimit: Pse Mendes nuk do të shohë asnjë cent nga transferimi i Ronaldos?

Sipas mediave portugeze, dy palët që kanë bashkëpunuar për më shumë se dy dekada, u ndanë kur Ronaldo vendosi me iniciativën e tij të jepte një intervistë për Piers Morgan.

Por George Mendes, i cili shpesh quhet super agjent, nuk do të shohë asnjë cent nga transferimi i Ronaldos te Al-Nassr.

Ndërprerja e bashkëpunimit

Sipas mediave portugeze, dy palët që kanë bashkëpunuar për më shumë se dy dekada, u ndanë kur Ronaldo vendosi me iniciativën e tij të jepte një intervistë për Piers Morgan në të cilën ai shprehte shumë gjëra negative për Manchester United.

Dyshohet se keqkuptimi i parë i madh mes të dyve ka ndodhur në kohën kur Ronaldo tha se donte të largohej nga Juventusi.

Mendes përveshi mëngët dhe në një farë mënyre e përcolli kthimin e Ronaldos në Old Trafford, ku ishte pak a shumë qetësi derisa Ole Gunnar Solskjer mori një letër falënderimi. Ardhja e Ralf Rangnik përshpejtoi përballjen me realitetin e Ronaldos, i cili filloi të sillej keq.

Marrëdhëniet e këqija arritën kulmin kur Ten Hag mori drejtimin e Djajve të Kuq. Lojtari dikur më i mirë në botë nuk mund të pranonte autonominë e trajnerit që megjithatë tregonte se kush ishte në krye, ndaj portugezi i kërkoi ndihmë Mendes, domethënë i kërkoi t’i gjente një klub të ri.

Menaxher i ri

Mendes i thirri të gjithë me radhë. Por askush përveç sauditëve nuk ishte i interesuar. Cristiano e zvarriti vendimin, duke shpresuar se pavarësisht edicioneve të këqija në fillim të sezonit, lojërat e mira në Botëror do të tërhiqnin interesin e klubeve të dëshiruara, pasi zemëroi Mendesin, i cili me sa duket hoqi dorë. Askush në Evropë, Brazil, Australi, SHBA, madje edhe në Portugalinë e tij të lindjes, nuk e donte më.

Ronaldo vendosi të ftojë Rikard Regufe, i cili punon në një nga kompanitë e Mendes dhe që u afrua me futbollistin portugez kur ai luante për Realin. E vetmja gjë që ai i tha atij ishte të kontaktonte Al-Nasr për të zbuluar nëse klubi është ende i interesuar për të. Një përgjigje pozitive erdhi shpejt, dhe një kontratë akoma më shpejt, kështu që Regufe do të marrë 30.000.000 euro komision.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu