Ndriçohet me ngjyrat Kuq e Zi “CN Tower” në Toronto (FOTO)

Në shenjë nderimi ndaj viktimave që humbën jetën në tragjedinë e ndodhur para pak ditësh në Shqipri, me ç’rast 51 persona kanë vdekur e qindra të tjerë janë lënduar, shumë ndërtesa unike në botë kanë ndryshuar ngjyrat e tyre të zakonshme me ato Kuq e Zi,

Edhe “CN Tower” në Toronto, e ka ndjekur këtë shembull, kështu njofton faqja e Hamilton Albanian’s në Toronto.

Përndryshe, përveç ndriqimit të ndërtesave ka pasur edhe ngushëllime të ndryshme gjithandej botës si dhe angazhim të madh nga figura të ndryshme për stabilizimin e situatës si dhe rindërtimin e dëmeve të shkaktuara.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu