Në Itali ende shpresojnë që Ronaldo do të nënshkruajë me Napolin

Il Corriere dello Sport dhe Tuttosport shkruajnë se agjenti Jorge Mendes po bën gjithçka që klienti i tij, ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, të arrijë në formë huazimi te Napoli.

Ronaldo po kërkon një mënyrë për tu “arratisur” nga Old Trafford në një klub që do të luajë në Ligën e Kampionëve dhe duke qenë se United është i interesuar për futbollistin napolitan Victor Osimhen, ku Mendes ka tentuar ta dërgojë në Angli për 100 milionë euro.

Kështu që Ronaldo do të kalonte te Napoli, ndërsa Djajtë e Kuq do të ndanin para për të paguar Osimhen.

Megjithatë, çmimi i Osimhen prej 100 milionë euro do të thotë që United do të duhet të investojë më shumë se kaq, kështu që nigeriani duket se do të qëndrojë në Napoli këtë verë.

Megjithatë, në Napoli shpresojnë ende për ardhjen e Ronaldos, ndërsa mediat italiane shkruajnë se negociatat janë në vazhdim.

Megjithatë, presidenti i klubit italian, Aurelio De Laurentiis, ende dëshiron që klubi nga Old Trafford t’i paguajë një pjesë të pagës portugezit.

Afati kalimtar ështëd rejt fundit dhe opsionet janë ende të hapura. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu