Në Tetovë nis Kongresi i ASH-së, të pranishëm edhe eksponentë politik nga BDI, Besa dhe Alternativa

Në Qendrën për Kulturë në Tetovë ka nisur Kongresi i 3-të i jashtëzakonshëm i Aleancës për Shqiptarët, ku pritet të zgjidhet kryetari i kësaj partie. Kandidati i vetëm është u.d. kryetari i deritanishëm, Arben Taravari.

Ne kongresin e ASH-së ka mysafirë edhe nga partitë tjera, të pranishëm janë edhe Arben Zyberi dhe Faton Ahmeti nga BDI, Fatmir Limani dhe Blerim Sejdiu nga Lëvizja Besa, si dhe Hysni Ismaili edhe Faton Selami nga Alternativa.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu