Neymar mund të largohet nga PSG në verë

Sulmuesi i PSG-së, Neymar, mund të largohet nga klubi francez këtë verë, sipas The Athletic. Megjithatë, klubi e kupton se do të jetë shumë më e lehtë të shesë lojtarë me paga më të ulëta.

Më herët u raportua se lidershipi i parisienëve synon të arkëtojë nga shitja e sulmuesit argjentinas Mauro Icardi.

Marrëveshja aktuale e brazilianit me klubin parisien është deri në verën e vitit 2025. Portali Transfermarkt e vlerëson lojtarin 30-vjeçar me 75 milionë euro.

Neymar bëri 28 paraqitje për Parisin sezonin e kaluar, duke shënuar 13 gola dhe duke dhënë tetë asistime.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu