Nga Gjermania, hoxha Sevgani me çizme në aksion në Haraçinë (FOTO)

Imami i xhamisë të Nunbergut, Sevgani Asani me prejardhje nga Maqedonia ka qëndruar në Hasanbeg ku ka dhënë kontributin e tij në pastrim si dhe shpërndarje të ndihmave humanitare.

Banorët e kësaj ane këto ditë të vështira kanë më së shumti nevojë dhe Sevganiu si një aktivist i denjë i kombit dhe fesë ka dhënë kontributin e tij.

“Momente shum te veshtira ,te jesh ne mesin e familjareve te demtuar ne lagjen e Hasanbehut te Shkupit. Lote dhe merzi , shtepija te damtuara si nevoj e madhe per ndihme . Ne mesin e familjave te sprovuar edhe disa vellezer nga xhamati im i xhamise se Nurnbergut.Zoti i shperblefte Anetaret e Xhamise te Nurnbergut qe ndihmuan me nje ndihme simbolike 2000 euro ,dhe ne bashkpunim me shoqaten humanitare Kalliri Mirësisë ju shperndane shum familjeve” ka shkruajtur Sevganiu në Facebook.

hoxha1-640x480HOXHa


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu