Nga një “engjëll”, në një lojtar problematik: Ozilit i shkëputet kontrata përfundimisht nga Fenerbahce

Kontrata e Mesut Ozil me Fenerbahce është shkëputur pasi ai u përjashtua nga ekipi i parë, sipas raportimeve, duke e lënë atë si lojtar të lirë këtë verë.

Ish-mesfushori i Arsenalit nuk ishte paraqitur për skuadrën e Superligës turke që nga 20 marsi, pasi ai u përjashtua nga skuadra pas një mosmarrëveshjeje për gjendjen e tij fizike.

Kjo përplasje erdhi me trajnerin e përkohshëm Ismail Kartal dhe nuk ka pasur asnjë mënyrë për të rikthyer për të nën strategun e ri Jorge Jesus, i cili e ka lënë jashtë skuadrës së tij.

NTVSpor ka raportuar se Ozil nuk është ‘falur’ pas telasheve të tij nga sezoni i kaluar, me superyllin që humbi në seancat e tyre parasezonale.

Megjithatë, e njëjta media ka shtuar se largimi i tij është bërë me marrëveshje të përbashkët.

Ozil luajti 36 ndeshje për Fenerbahcen, duke shënuar nëntë gola dhe duke asistuar tre. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu