Një limon në dhomën tuaj të gjumit përmirson jetën tuaj

Limoni është fryti padyshim më i dobishën me shumë përdorime, por me siguri nuk keni degjuar për efektin që ka ai po ta mbani në dhomën e gjumit.

Për të përmirësuar jetën tuaj, prisni tre limonë dhe vendosini anash shtratit.

Lërini atje gjatë gjithë natës dhe përsëriteni diçka të tillë çdo ditë. Ja çfarë përfitimesh do të merrni:

– Është një freskues i mirë i ajrit dhe dhoma juaj do të jetë e freskët.

– Do t’iu ndihmojë të merrni frymë më mirë. Limoni trajton të ftohtin dhe astmën. Edhe mendja juaj do të ndjehet më e freskët dhe më mirë.

– Largon dhimbjen e kokës nga të pirja dhe lodhjen. Do të zgjoheni duke u ndier të freskët, gjë që ndodh rrallë në ditët e sotme. /albeu


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu