Një puthje në faqe, një premtim nga Zaevi për Teutën se ajo do të jetë kryetarja e ardhshme e BDI-së

Është më se evidente se në Bashkimin Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti është më figurë në largim, i cili është i gatshëm të bëj gjithçka që të shpëtoj veten dhe bashkëpunëtorët e ngushtë. Ahmeti partin e tij ja ka dorëzuar Zoran Zaevit, dhe është pikërisht ai i cili po dirigjon këtë parti.
Sipas informacioneve pritet që të ketë ndryshime drastike brenda BDI-së pas përfundimit të këtyre zgjedhjeve. Në pozicione udhëheqëse do të vendosen kuadro të përshtatshëm për LSDM-në, ndërsa favoriti për kreun e integristëve është Teuta Arifi.
Flitet se tani më një kohë, Zaev i ka premtuar Teutës se do ta bëj atë kryetare të ardhshme të BDI-së, ngase ajo i plotëson të gjitha kushtet që kërkon Zaevi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu