Njihuni me ishullin privat të Cristiano Ronaldos (VIDEO)

Të shumtë janë ata që argumentojnë se portugezi i famshëm, Cristiano Ronaldo, është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave. Kur bëhet fjalë për sportistë profesionistë, Cristiano Ronaldo është lojtari i tretë më i paguar, sipas më të pasurve.

Aktualisht, pasuria e tij neto vlerësohet në 690 milionë dollarë. Superylli ndërkombëtar, nuk përjashtohet që shumë shpejt të arrijë të thyejë edhe barrierën prej 1 miliardësh.

Disa vite më parë, Ronaldo bleu ishullin e tij. Duke qenë se jo të gjithë mund të përballojnë të kenë një ishull, lajmi se futbollisti portugez bleu të tijin, bëri bujë mediat ndërkombëtare. Sipas raportimeve, Ronaldo shpenzoi rreth 3.4 deri në 55 milionë dollarë për ta marrë atë. Ndodhet pranë bregut të Madeira në Portugali.

Ishulli ka gjithashtu aeroportin e tij ndërkombëtar në Santa Cruz, i cili quhet Cristiano Ronaldo (Madeira) për nder të superyllit. Kjo është pika kryesore e hyrjes në ishull. Për shkak të vendndodhjes së tij të largët të kombinuar me dizajnin e tij mbresëlënës dhe inovativ, ai karakterizohet si një nga aeroportet më të rrezikshëm në botë.

Në vitin 2004, Shoqata Ndërkombëtare për Inxhinierinë e Urave dhe Strukturave e nderoi atë me Çmimin e Ndërtimit të Shquar. Sipas aeroporteve më ekstreme të History Channel, është aeroporti i nëntë më i rrezikshëm në botë dhe aeroporti i tretë më i rrezikshëm në Evropë.

Rezidenca prej 7.4 milionë dollarësh

Rezidenca mbresëlënëse shtatëkatëshe e Cristiano Ronaldos është ndërtuar në vitin 2020. Ajo ka dy pishina me përmasa olimpike, një xhakuzi dhe një fushë futbolli.

VIDEO:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu