Njihuni me kickboxerin që ngriti flamurin shqiptar në mes të Rusisë (VIDEO)

Janis Fejzullai (Giannis Fezoulai) është një talent shqiptar në Kickbox, i cili po bën namin në Greqi. Ai ka lindur në Tiranë dhe ka një karrierë shumë të suksesshme, me 69 ndeshje, prej të cilave vetëm 4 të humbura.

Së fundmi ai është ndeshur në Rusi, kundra gjeorgjanit Jago Genedize dhe është shpallur fitues. Skuadra e tij shqiptare si dhe greke, e ka mbështetur në cdo moment ndërsa ai ka ngritur ngjyrat e Flamurit Kuq e Zi në mes të Rusisë duke na bërë të gjithëve krenarë.

Ndeshja e tij e rradhës është në Athinë kundra italianit Cherki Argoub, me datë 21-12-2019.

Video:

 

View this post on Instagram

 

🦍🦍🦍

A post shared by Giannis Manolas (@giannis_fezoulai) on

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu