Nuk votohet ligji për amnisti, Lloga: Sot Maqedonia e Veriut është shtet më i padrejtë se dje

Ministri i Drejtësisë, Krenar Loga, në konferencë për media tha se me vendimin për të mos votuar Ligji për amnisti, Maqedonia e Veriut është shtet më i padrejtë se dje.

“Ajo që ndodhi sot neve edhe e prisnim është një fal lloj hakmarrje për mos votimin tonë për ndryshimet në Kodin Penal”, tha ministri Lloga.

Në pytjen nëse tani, Aleancan për Shqiptarët do të largohet nga Qeveria, ministri LLoga tha se Jo.

Lloga tha se nuk ka krizë brenda koalicionit Qeverisës. Ai tha se që nga dita e parë ka treguar se është në anën e qytetrarëve dhe se ashtu do të vazhdojë deri në fund të mandatit. /KlanMacedonia


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu