Numërohen rreth 700 mijë vota, njihuni me rezultatin e zgjedhjeve në Kosovë

Në zgjedhjet e parakoheshme parlamentare në Kosovë janë numëruar reth 697 mijë vota deri tani. Tashmë është fakt i kryer që Vetëvendosje po kryeson zgjedhjet e 14 shkurtit me 47.79% të votave.

Ndërkohë e dyta është PDK me 17.32% të votave dhe e treta vjen LDK me 13.37% të votave.

Aktualisht AAK ka 7.57% të votave. Nisma aktualisht ka 2.71% të votave, pamjaftueshëm për ta kaluar pragun. /InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu