“Ofertë e çmendur”, klubi i njohur ofron 20 dele për shërbimet e Cristiano Ronaldo

Ndërsa e ardhmja e Cristiano Ronaldos në Manchester United është në ajër, një ekip nga Ishujt Faraoe është gati të bëjë një ofertë që superylli portugez nuk mund ta refuzojë.

Kl Klaksvikar ofron 20 delet e tyra më të mira për Manchester United në mënyrë që të sigurojë përgjigjen pozitive për Cristiano Ronaldon. Ky lajm në fakt ishte një shaka nga klubi i Ishujve Faraoe, por në mënyrë të pabesueshme është bërë viral në rrjetet sociale.

Klaksvikar u themelua në vitin 1904. Është një nga skuadrat më të suksesshme të futbollit në historinë e Ishujve Faroe pasi ka fituar 19 kampionate dhe gjashtë Kupa.

Ai është i vendosur në stadiumin Tzupumira me një kapacitet prej 2500 spektatorësh. Këtë verë ai garoi në raundin e parë kualifikues të Champions League ku u eliminua nga Bodo/Glimt.

Ajo vazhdoi në kualifikuesen e dytë të Ligës së Konferencës duke kualifikuar ndaj Sutjeska Nikshiqit të Malit të Zi. Kundërshtari i tyre i radhës është Ballkani nga Kosova./abcnews.al/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu