Osmani: RMV i ka përmbushur kushtet për nisjen e negociatave me BE-në

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani në një intervistë ekskluzive në edicionin e lajmeve në TV21 ka folur për raportin që u publikua sot pasdite nga Komisioni Evropian për Maqedoninë e Veriut.

Ka vlerësuar se ky Raport ka konstatuar progresin e vendit në realizimin e reformave dhe se janë përmbushur kushtet për nisjen e negociatave për anëtarësim të vendit në Bashkimin Evropian.

I pyetur për kritikat që janë notuar në këtë raport që kryesisht ndërlidhen me ngecjen e reformave në administratën publike dhe gjyqësor, Osmani vlerësoi se në këto fusha nuk mund të ketë reforma për një vit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu