Pa CR7, por me Messin, L’Equipe zbulon ekipin simbolik në fund të vitit

Gazeta L’Equipe përcaktoi ekipin simbolik në fund të vitit që po largohet, gjëja e parë që ju bie në sy është mungesa e Cristiano Ronaldos.

2022 doli të ishte një vit i vështirë për Cristiano. Ai u bë një lojtar zëvendësues te Manchester United, shënoi vetëm 3 gola për anglezët në 16 ndeshje që nga fillimi i sezonit, prishi kontratën me klubin dhe u largua nga çerekfinalet të Kupës së Botës me Portugalinë.

L’Equipe përfshinte Lionel Messi (PSG), Kliane Mbappe (PSG), Karim Benzema (Real Madrid), Kevin Du Bruyne (Man City), Casemiro (Man City), Luca Modric (Real Madrid), Theo Hernandez (Milan), Joshko Guardiola (RB Leipzig), Virgil van Dijk (Liverpool), Kyle Walker (Man City) dhe Thibault Courtois (Real Madrid).


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu