Pas 45 vitesh, rikthehet Porsche 914 që pritet të dalë në treg së shpejti

Porsche 914 është një model i harruar zakonisht, por tashmë një kompani britanike po përpiqet ta risjellë atë në një version të ri. Fifteen Eleven Design deklaroi se është në proces të ndërtimit të makinës numër 1 dhe vetëm një ditë më parë, publikoi imazhet e para.

Ndryshimi më i madh në makinën standarde është një motor 3.4 litërsh. Dritat LED janë shtuar në pjesën e përparme ndërsa pjesa e brendshme është pjesërisht lëkurë. Ashtu si origjinali, ky 914 do të jetë i pajisur me një çati e cila do të jetë transparente.

Vizioni ynë është të rikrijojmë makina klasike në restaurime të ditëve moderne, të cilët çdokush do të ishte krenar t’i ngiste,’ tha Chris Mellors, drejtori menaxhues i Fifteen Eleven Design.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu