Pas pothuajse nëntë muajsh, është shansi i Kjaer

Sipas Sky Sport Italia, mbrojtësi i Milanit , Simon Kjaer do të nisë ndeshjen e tij të parë në më shumë se tetë muaj kundër Sassuolos. Kuqezinjtë kthehen në stadiumin Mapei tre muaj pas fitores së tyre në Serie A në maj. Stefano Pioli do të ndërrojë skuadrën e tij përpara derbit të së shtunës della Madonnina dhe ndeshjes së javës së ardhshme në Ligën e Kampionëve kundër RB Salzburg.

Prandaj, sipas Sky Sport Italia, Kjaer do të startojë në mbrojtjen, më shumë se tetë muaj pas një lëndimi të ligamentit të kryqëzuar anterior të pësuar më 1 dhjetor 2021, kundër Genoas.

Kapiteni i Danimarkës nuk do të luajë të gjithë ndeshjen, kështu që Matteo Gabbia pritet ta zëvendësojë atë në një moment në pjesën e dytë.

Kuqezinjtë kanë udhëtuar në Reggio Emilia pa të dëmtuarit Ante Rebic dhe Divock Origi, kështu që Olivier Giroud dhe Rafael Leao do të marrë titullin nesër në stadiumin Mapei. Në trajtim janë edhe Rade Krunic dhe Zlatan Ibrahimovic.

Tommaso Pobega mund të nisë në mes të fushës me Sandro Tonalin. Alessandro Florenzi mund të paraqitet në 11-shen startuese si mbrojtës i djathtë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu