Pasi e urdhëroi të lyejë shkallët, Rama tallet me Veliajn: Shkëlqekan muret, shkëlqekan

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot një prej familjeve e cila është strehaur në banesat sociale në Shkozë, pasi mbeti pa shtëpi nga tërmeti.

Rama ka shkuar në banesën e tyre në një prej pallateve në Shkozë dhe ajo që i ra në sy ishte lyerja e shkallëve të pallatit.

Ai nuk harroi porosinë që i kishte dhënë Veliajt një javë më parë, duke i thënë se tashmë shkallët shkëlqejnë, por kryetari i Bashkisë Tiranë i tregoi se ishin në një pallat tjetër.

Rama: I paskeni lyer muret?

Veliaj: Është tjetër shkallë.

Rama: Shkëlqekan muret, shkëlqekan.

Ndërkohë në fund të vizitës Rama sërish ka bërë një batutë për shkallët: Qenkan xix xix, ka lezet (dhe më pas buzëqeshi)./Dosja

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu