Pendarovski: Bullgaria na nxorri nga izolimi (VIDEO)

Presidenti Stevo Pendarovski në një intervistë për median bullgare “Bgnes” ka vlerësuar mbështetjen bullgare në planin e eurointegrimeve dhe se sipas tij, ky vend fqinj ka kontribut në daljen nga izolimi.

“Nuk janë për tu mbivlerësuar kualifikimet që i jep shpesh Zoran Zaev për rolin e Bojko Borisovit dhe Qeverisë aktuale bullgare gjatë dy viteve të fundit, sipas së cilave kryeministri bullgar bashkë me Ciprasin kanë ndihmuar që sa më shpejt të dalim nga izolimi ndërkombëtarë”, deklaroi Pendarovski. Sipas tij, ky izolim ishte krijuar nga regjimi i Nikolla Gruevskit, që ishte një Qeveri më anti bullgare, më antishqiptare dhe antiperëndimore.

Video:

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu