Për “faj” të këtyre lojtarëve, u shkarkua Allegri

Massimiliano Allegri, do të lërë rolin e tij si trajner i Juventusit në fund të sezonit; pas pesë vitesh suksesi me Bianconerin brenda vendit.

Megjithatë, një numër mospërputhjeje mes Allegrit dhe menaxhmentit të sipërm të Juve kanë çuar në largimin e trajnerit, përcjell InfoShqip.

Një ndryshim i tillë mes tyre është pjesërisht i ngadaltë për dëshirat e Allegrit për skuadrën; në mënyrë specifike se Allegri i cilësoi lojtarët si Joao Cancelo dhe Paulo Dybala si shpenzues, ndërsa Pavel Nedved pyeste nëse do të ndihmonte Juventusin të përmirësohej në perspektivat e Ligës së Kampionëve ose të çonte në rrëzimin e klubit.

Joao Cancelo është një rast interesant në veçanti. Kur Juventusi mori vendimin për të nënshkruar atë verën e kaluar nga Valencia, pas një magji të suksesshme në huazim në Inter Milan, Allegri ka skeptik.

Thuhet se trajneri ishte disi në kundërshtim me masën, duke pyetur nëse ai ishte i cilësisë së kërkuar për skuadrën.

Pas një fillim të fortë të sezonit, forma e Cancelo në 2019 ka rënë ndjeshëm. Allegri dëshironte që Cancelo të largohej nga klubi këtë verë, së bashku me lojtarët e Dybala dhe kjo, pjesërisht, çoi në daljen e menaxherit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu