Përleshje mes tifozëve anglezë dhe atyre serbë, shkak janë bërë shqiptarët (VIDEO)

Një përplasje barbare ka ndodhur midis tifozëve serbë dhe atyre anglezë në rrugët e Gelsenkirchen vetëm pak orë përpara startit të ndeshjes mes dy kombëtareve.

Videoja e sherrit është bërë menjëherë virale, teksa shihen se një lokal kanë fluturuar karrige dhe tavolina nga njëra anë në tjetrën, teksa nuk mungoi as ndërhyrja e policisë gjermane.

Siç bëjnë me dije mediat e huaja, shkak për këtë sherr u bënë disa shqiptarë, të cilët u përplasën me tifozët serbë dhe kjo bëri ndërhyrjen e atyre anglezë. Por ky version ende nuk është konfirmuar zyrtarisht.

VIDEO


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu