Përmbytjet në Shkup: Një grua nxirret e gjallë nën rrënoja

Mjekët u kanë ofruar ndihmë qindra personave të plagosur mbrëmë pas stuhisë në Shkup.

Ekipet e shpëtimit arritën të shpëtojnë dhe një grua nën rrënoja, që për fat të mirë, sipas mjekëve është me plagë të lehta, njofton TetovaSot.
Në intervenimet nga përmbytjet në Shkup kanë marrë pjesë 12 ekipe të emergjencës.

Mbrëmë në spitalin e vjetër të qytetit janë pranuar 21 persona dhe 7 janë mbajtur për kurim të mëtejshëm mjekësor. Të tjerët me dëmtime të lehta u dërguan në shtëpi.

Zyrtarisht sipas Qendrës Emergjente janë të paktën 20 viktima deri tani.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu