Përplasen dy anije mallrash në Stamboll

Një anije e mallrave që lundronte nga Federata Ruse dhe një anije me kontejnerë janë përplasur në brigjet e Stambollit. Sipas mediave vendase, nuk raportohet për të lënduar.

Roja bregdetare njoftoi se transportuesi me masë që ishte 228 metra i gjatë dhe i quajtur Legjenda e Re, si dhe anija me kontejnerë 141 metra e quajtur Elbsun, u përplasën në skelën e Akhyrkapi pranë Detit Marmara.

Sipas rezultateve të hetimeve, nga ky incident jo nuk ka pasur të vdekur apo të lënduar, por janë regjistruar zero dëmtime në mjedis.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu