Përshkruhet si katastrofë nëse Arsenali e transferon Ronaldon

Arsenali është paralajmëruar të mos realizojë një katastrofë me vetëdije, duke transferuar Cristiano Ronaldon si lojtar të lirë.

37-vjeçarit iu prish kontrata me Manchester United pas intervistës së tij shpërthyese me kolumnistin e SunSport dhe drejtuesin kryesor të TalkTV, Piers Morgan.

Në atë intervistë, Ronaldo akuzoi Djajtë e Kuq për tradhti, ndërsa deklaroi gjithashtu se nuk e respekton mentrajnerinaxherin Erik ten Hag.

Ronaldo është një agjent i lirë pas largimit nga Man Utd

Piers do të donte ta shihte shokun e tij t’i bashkohej skuadrës që ai mbështet, kryesuesit e tabelës së Ligës Premier në një transfertë të lirë, pavarësisht nga Kupa e tij katastrofike e Botës, e cila pa rivalin e vjetër Lionel Messi të ngrinte trofeun vezullues.

Megjithatë, ish-mbrojtësi i Arsenalit, Nigel Winterburn, ka pikëpamjen e kundërt me tifozin Piers.

Winterburn thotë se pesë herë fituesi i Topit të Artë, Ronaldo do të ishte një “katastrofë e plotë” e një transferimi të lirë.

Winterburn ka paralajmëruar Arsenalin kundër nënshkrimit të ‘fatkeqësisë’ me Ronaldon

Duke folur për Sport Metro, përmes Free Super Tips, Winterburn tha për sulmuesin: “Është një jo nga unë dhe ka vetëm një arsye të thjeshtë; do të ishte një boshllëk afatshkurtër për t’u mbushur”.

“Shumë njerëz mund të thonë se është e mrekullueshme, le ta bëjmë. Nuk do të isha në gjendje të debatoja me këtë, por mendoj se si i fillon Arsenali ndeshjet, ata bëjnë presion lart, janë plot energji dhe Ronaldo është një lojtar i pabesueshëm, por nuk mendoj se ai i ka këmbët në gjendje ta bëjnë këtë”.

“Unë jam i sigurt se ai nuk e bën këtë. Mendoj se Arsenali do të duhet të ndryshojë stilin e lojës për ta sjellë atë dhe mendoj se kjo lëvizje do të ishte një katastrofë e plotë”, ka vazhduar ai.

Ronaldo është rikthyer në Evropë pas vështirësive të tij në Kupën e Botës dhe tani po kërkon një klub të ri para se të hapet afati kalimtar i transferimeve.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu