Pogba do të futet në operim, pritet t’i mungojë gjatë Juventusit

Paul Pogba do t’i nënshtrohet operimit në gju, pasi nuk ka arritur të shmangë lëndimin në mënyrë natyrale.

Mesfushori francez iu bashkua Juventusit këtë verë nga Manchester United si transferim i lirë.

Por francezi nuk ka arritur ende të luaj ndeshje zyrtare me torinezët, pasi është lënduar në fazën përgatitore.

29-vjeçari nuk ka arritur të shmang problemin që kishte në mënyrë natyrale dhe është vendosur që të futet në operacion.

Mediat e ndryshme në Itali kanë deklaruar se deri te ky vendim erdhi pas dy seancave stërvitore dhe u pa që gjendja e Pogbas nuk ishte më e mira.

Francezi do të operohet gjatë ditëve të ardhshme dhe pritet të mbetet jashtë fushave deri në gjashtë javë.

Synimi i 29-vjeçarit është të rikthehet në fushë para nëntorit pasi qëllimi është të luaj në Botëror me Francën. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu