Policia me detaje për të shtënat në Tetovë: Dy të plagosur, 5 të tjerë në kërkim

Sektori për Punë të Brendshme Tetovë ka dal me të dhëna konkrete për të shtënat me armë zjarri ku mbetën të plagosur dy persona. Sipas MPB-së edhe 5 persona të tjerë janë në kërkim.

“Sot rreth orës 18:05 në SPB Tetovë është raportuar se para hyrjes në Qendrën Urgjente në Spitalin Klinik të Tetovës janë qëlluar me armë zjarri dy persona nga fshati Gajre i Tetovës, të cilët kanë pësuar lëndime me armë zjarri. Shërbimet e SPB Tetovë dhe prokurori publik janë në vendngjarje dhe po ndërmerren masa për gjetjen e pesë personave të dyshuar në lidhje me rastin. Ndryshe, këtij rasti sot i ka paraprirë edhe një përleshje fizike mes njërit prej të plagosurve dhe njërit prej të dyshuarve për pjesëmarrje në të shtëna me armë zjarri. Rasti është duke u zbardhur”, thonë nga MPB.

Ndërkohë siç raportuam më parë njëri nga dy të plagosurit është dërguar për në Shkup, ngaqë është në gjendje të rëndë shëndetësore.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu