Politikanët më të pëlqyer në Kosovë, sipas sondazhit të PIPOS

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është cilësuar si politikanja me notën më të lartë në matjet e fundit të opinionit publik me 3.01%.

I dyti në matjet e opinionit publik të realizuara nga PIPOS del se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është politikani i dytë më i vlerësuari në vend me 2.82%.

I tret si politikani me notën më të lartë del të jetë lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku me 2.49%.

Pas tij janë kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi me 2.3% dhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj me 2.07%.

Kjo matje e opinionit publik është realizuar me 1050 respondentë dhe prezantuar në Rubikon në Klan Kosova.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu