Portieri i Serbisë godet me grusht tifozin në Mynih

Portieri i Serbisë, Vanja Milinkovic-Savic ishte protagonist i një episodi të bujshëm. Gardiani i Torinos u largua nga kampi stërvitor i Serbisë, pasi trajneri Dragan Stojkovic u dha lojtarëve 1 ditë pushim.

Por, largimi i tij nga hoteli i ekipit nuk ka qenë aq i mirë për shkak se Milinkovic-Savic është përfshirë në një sherr.

Teksa ishte duke konsumuar alkool në një lokal të Mynihut, portieri serb është ndeshur me një tifoz. Ky i fundit e ka kritikuar portierin që në vend se të pinte, duhet të përgatitej për ndeshjen ndaj Danimarkës.

Në këto rrethana, Milinovic-Savic nuk ka duruar më dhe e ka goditur tifozin serb. Rojet e sigurisë së lokalit kanë ndërhyrë menjëherë duke mos lënë që situata të përshkallëzohet. Tashmë pritet të shihet se çfarë masash do të merren ndaj futbollistit.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu