Presidenti i Al-Nassr godet lajmet e fundit për Cristiano Ronaldon

Presidenti i Al-Nassr, Musli Al-Muammar ka hedhur poshtë raportimet se Cristiano Ronaldo është në prag të përfundimit të transferimit te klubi saudit, duke këmbëngulur se pretendimet në Spanjë janë ‘kryesisht gënjeshtra’.

Gazeta spanjolle Marca ka raportuar se 37-vjeçari po i afrohet finalizimit të lëvizjes që shpenzon para në Lindjen e Mesme pasi atij iu ndërpre kontrata me Manchester United muajin e kaluar pas intervistës së tij bombastike me Piers Morgan – ku ai kritikoi klubin dhe trajnerin Erik ten Hag.

CBS Sports gjithashtu pohoi të hënën se ishin rezervuar testet mjekësore për Ronaldon në Al-Nassr dhe klubi saudit po rritej në besimin se ai do të zgjedhë t’i bashkohet atyre.

Presidenti i Al-Nassr, Musli Al-Muammar (foto) ka hedhur poshtë raportet se Cristiano Ronaldo është në prag të përfundimit të transferimit të tij mega 173 milionë funte në vit në klubin saudit.

Megjithatë, me raportimet për një lëvizje për Ronaldon në rritje, Al-Muammar u përpoq të adresonte raportimet dhe të pretendonte se ajo që ishte shkruar në Spanjë ishte ‘kryesisht një gënjeshtër’.

“Raportimet për Ronaldo nuk janë të drejta dhe shumica e asaj që është shkruar dhe thënë në mediat spanjolle është një gënjeshtër”, deklaroi Al-Muammar pas barazimit 2-2 të Al-Nassr me Al Hilal, siç raportohet nga A Bola.

Ronaldo ka qenë në kërkim të një klubi të ri që nga largimi nga Manchester United muajin e kaluar

Ronaldo do të fitojë 75 milionë euro në vit nëse pranon ofertën e Al-Nassr, ndërsa të drejtat e imazhit dhe miratimet e tjera mund të shohin që kjo shifër të rritet ndjeshëm në rreth 200 milionë euro në vit.

Përveçse do të bëhet ylli më i madh i futbollit të Arabisë Saudite në fushë, Ronaldo do të ketë gjithashtu një rol të madh jashtë fushës nëse pranon ofertën e Al-Nassr.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu