Pretendime të reja për shëndetin e Putin: I sëmurë rëndë

Mjekët i japin Vladimir Putinit maksimumi tre vjet jetë, pohojnë mediat britanike mëngjesin e sotëm, duke cituar një burim të dyshuar nga shërbimi inteligjent rus.

Një zyrtar i FSB-së thuhet se tha se presidenti rus, 69 vjeç, “ka një formë të rëndë kanceri që po përparon me shpejtësi”:Ai nuk ka më shumë se dy deri në tre vjet jetë”.

Me sa duket, i njëjti spiun tha se sëmundja do të thotë se Putini po humbet dhe shikimin: “Na thanë se vuante nga një dhimbje koke dhe kur u shfaq në TV i duheshin letra të mëdha me gjithçka të shkruar me shkronja të mëdha për të lexuar. Shikimi i tij po përkeqësohet seriozisht. Dhe gjymtyrët e tij tani po dridhen në mënyrë të pakontrolluar.”

Javën e kaluar, Putin u takua me presidentin bjellorus Alexander Lukashenko në Soçi dhe kamera e kapi atë duke lëvizur vazhdimisht këmbët dhe duke bërë lëvizje të çuditshme duarsh.

Javën e kaluar, ai gjithashtu tregoi lëvizje të çuditshme në TV mes raporteve se vuante nga sëmundja e Parkinsonit dhe MS me kancer.

Parashikimi i fundit të Putinit u shfaq në një mesazh sekret nga një spiun rus për agjentin dezertues Boris Karpichkov, i cili tani fshihet në Britani nga vrasësit e Putinit, sipas Mirror, e cila publikoi ekskluzivisht këtë informacion.

Mesazhi shtonte: “Ai nuk dëshiron të mbajë syze sepse kjo do të ishte një shenjë dobësie. Ai ishte i matur me vartësit, por tani ka shpërthime zemërimi të pakontrolluar. Ai është plotësisht i çmendur”.

Raportet e javës së kaluar, duke cituar burime të Kremlinit, pretenduan se Putini iu nënshtrua një operacioni të suksesshëm të kancerit 14 ditë më parë. Ish-zyrtari i MI6 në Rusi, Christopher Steele tha se Putin nuk mund të mbante takime pa pushim për trajtim. “Ai monitorohet vazhdimisht nga një ekip mjekësh”, theksoi njeriu i inteligjencës britanike.

Vlen të theksohet se të gjitha këto informacione janë publikuar në formë spekulimi dhe asnjë prej tyre nuk është konfirmuar në mënyrë të pavarur.

Është bërë aq keq sa spiunët më të afërt me Putinin po flasin aktivisht për pasardhësin e tij dhe po luftojnë për kontrollin e dorëzimit të pushtetit.

I preferuari është Alexei Dumin, 49 vjeç, guvernatori i rajonit Tula afër Moskës. Ish-shefi i truprojave presidenciale, ai pretendon se e shpëtoi Putinin nga një ari.

Në garë janë gjithashtu Guvernatori i Astrakhanit Igor Babuskin, 52 vjeç dhe ministri i Bujqësisë Dmitry Patrushev, 44 vjeç. Ai është djali i mikut të Putinit, Nikolai Patrushev, një ish-shefi i FSB-së, i cili tani drejton Këshillin e Sigurimit të Rusisë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu