Pse marka më e famshme e makinave po tërheq rreth 250 mijë automjete?

Është njoftuar se prodhuesi gjerman i makinave Mercedes-Benz do të tërheqë rreth 250,000 automjete në mbarë botën për shkak të një rreziku të mundshëm zjarri.

Sipas Administratës Federale Gjermane të Automjeteve, Mercedes-Benz do të tërheqë rreth 250,000 automjete në mbarë botën, duke përfshirë 37,000 në Gjermani, si një masë paraprake kundër rreziqeve të mundshme nga zjarri.

Tërheqja do të ndikojë në modelet e prodhimit të Mercedes 2023 AMG GT, C-Class, CLE, E-Class, EQE, EQS, GLC, S-Class dhe SL.

Agjencia gjermane e lajmeve (dpa) njoftoi se, si masë paraprake, Mercedes-Benz do të zëvendësojë pa pagesë disa pjesë të automjeteve në rrezik zjarri.

Zëvendësimi i planifikuar do të zgjasë nga dy deri në 5.5 orë, në varësi të pajisjes. /tesheshi.com/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu