PSG e ofroi Neymar te Manchester City, por anglezët refuzuan

Afati kalimtar i verës tani mbyllur, por historitë e asaj që ndodhi saktësisht gjatë këtyre muajve vazhdojnë të shfaqen. Tani ka dalë në dritë se Paris Saint-Germain ishte i gatshëm të hiqte qafe Neymarin, madje e ofroi atë tek disa skuadra.

Manchester City ishte klubi që PSG mendonte se Neymar mund të shkonte, por kampionët e Ligës Premier refuzuan mundësinë për ta nënshkruar me brazilianin.

Neymar ka qenë në formë të mirë në fillim të sezonit 2022/23, por PSG dëshironte që ai të largohej për shkak të trazirave në dhomën e zhveshjes.

Marrëdhënia e tij me Kylian Mbappe mendohej se ishte arsyeja që klubi francez donte që Neymar të largohej.

Por Man City kishte nënshkruar tashmë me Erling Haaland dhe nuk kishte plane për të nënshkruar me brazilianin.

Man City e refuzoi propozimin e PSG -së dhe Neymar do të vazhdojë të luajë në “Parc des Princes”. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu