PSG i ofron Messit një kontratë të re

Sipas Gazzetta dello Sport, drejtuesit e Paris Saint-Germain i kanë ofruar Lionel Messit një marrëveshje të re punësimi.

Sipas mediave autoritative, shefat e gjigantit francez duan ta mbajnë në radhët e tyre argjentinasin e madh deri në vitin 2024 me mundësi vazhdimi të kontratës edhe për një sezon. Kushtet financiare të marrëveshjes së mundshme nuk u zbuluan, shkruan abcnews.al.

Kujtojmë se kontrata me Messin skadon në fund të sezonit aktual dhe vetë lojtari planifikon të kthehet në vendlindjen e tij, Barcelona.

Këtë sezon Leo filloi në mënyrë të mahnitshme. Në të gjitha garat, sulmuesi shënoi gjashtë gola me tetë asistime në 11 ndeshje.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu