PSG ia ofroi, Juventusi i interesuar për të transferuar Neymarin

Juventusi po projekton një lëvizje të bujshme për sulmuesin e Paris Saint-Germain, Neymarin, sipas raportimeve nga mediat ndërkombëtare.

Reprezentuesi brazilian ka qenë në Ligue 1 që nga viti 2017, kur ai u bashkua nga Barcelona në një marrëveshje rekord botëror prej 222 milionë euro.

Megjithatë, ka raportime të forta në Francë se klubi mund të konsiderojë lejimin e tij të largohet pas kontratës së re masive të nënshkruar nga Kylian Mbappe.

Dhe sipas asaj që raporton “Sport”, Juve po shqyrton një lëvizje pas kërkesës së trajnerit Massimiliano Allegri për të rritur cilësinë e përgjithshme të ekipit.

Ashtu si çdo kërkues i Neymarit, pengesa kryesore do të jetë përputhja me pagat prej 43 milionë euro në vit.

Juve po synon lojtarët e lirë si Paul Pogba dhe Angel Di Maria – të cilët të dy do të thyejnë një përvojë të pasur evropiane – pasi ata kërkojnë të sfidojnë si brenda vendit ashtu edhe në Ligën e Kampionëve.

Një nga kritikat më të mëdha për Neymarin në Francë është dështimi i tij për të ndihmuar klubin të konkurrojë në Evropë, pasi kishte arritur vetëm një herë në finalen e Ligës së Kampionëve gjatë pesë sezoneve të tij atje. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu