PSG merr vendim për Ronaldon

Cristiano Ronaldo dëshiron shumë të luajë në Champions League në sezonin 2022/2023 dhe për këtë duhet patjetër të largohet nga Manchester United, sepse Djajtë e Kuq nuk ia dolën në turneun më të fortë të klubit në kontinent.

Një sërë klubesh janë të lidhur me yllin portugez dhe në këtë listë ishte dhe PSG.

Megjithatë, të shohësh Lionel Messin dhe Cristiano Ronaldon në të njëjtin ekip, mesa duket nuk do të ketë ende sukses. Sipas Le Parisien, vendimi i parizienëve për portugezin rezultoi negativ. Klubi kontaktoi agjentin Jorge Mendes, por konsideroi se në kushtet aktuale nuk ka vend për Ronaldon në ekip.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu