Putin dhe Erdogan biseduan për zgjidhjen e krizës në Siri

Presidenti rus Vladimir Putin dhe kolegu i tij turk Rexhep Taip Erdogan sot me telefon biseduan për përgatitje për intensifikimin  e përpjekjeve ndërkombëtare për përfundimin e konfliktit në Siri, njoftoi Kremlini.

“U theksua nevoja për përforcimin e përpjekjeve të komunitetit ndërkombëtar që të realizohet një proces paqësor në Siri, që të krijohen kushte për qetësimin e situatës dhe për zgjidhjen e problemeve humanitare aktuale, theksohet në njoftimin nga Kremlini.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu