Qeveria greke e përkushtuar ndaj Marrëveshjes së Prespës

Pas informacioneve për supozimet për prezentimin e një plani B të prezentuar nga Kamenosi në Uashington për marrëveshje ndërshtetërore, burime të kabinetit Cipras, komentuan se Qeveria greke mbetet e përkushtuar ndaj Marrëveshjes së Prespës dhe i mbështet angazhimet e kryeministrit të Maqedonisë, njofton korrespondentja e MIA-s nga Athina.

“Qeveria greke mbetet e përkushtuar në Marrëveshjen e Prespës. I respekton proceset kushtetuese në vendin fqinj dhe i mbështet angazhimet e zotëri Zaevit për t’i implementuar parakushtet që Marrëveshja të hyjë në fuqi”, komentojnë burime të kabinetit të kryeministrit grek, Aleksis Cipras.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here