Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

Deputeti nga koalicioni VLEN, Bekim Qoku përmes një postimi në rrjetet sociale ka shkruar se në Parlamentin e Maqedonisë së Veriut do të jetë i përfaqësuar programi shoqëror dhe kombëtar i Vetëvendosjes.

“Në këtë mandat të legjislaturës së re të Kuvendit republikan të MV, programi shoqëror e kombëtar i VV do të jetë i përfaqësuar në shtëpinë ligjvënëse. Falënderoj votuesit dhe simpatizuesit e VV që mundësuan ndryshimin në këtë vend. Dihet se ata janë shumë më shumë se sa votat që duhen për një deputet. Përveç si numër, ata reflektojnë dhe frymë në këtë ndryshim historik të demokracisë së re në vend. Bashkë do të rritemi!”, ka shkruar Qoku./INA/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu