Rabiot kërkon kontratë trevjeçare nga Man Utd

Adrien Rabiot thuhet se po kërkon një kontratë tre-vjeçare nga Manchester Unitedi dhe drejtori i futbollit John Murtough ka fluturuar në Francë për t’u përpjekur për të rënë dakord për një marrëveshje.

Djajtë e Kuq po kërkojnë të forcojnë mesfushën e tyre këtë verë pas një ndeshjeje hapëse turpëruese kundër Brighton, ku humbën me rezultat 2-0.

Vëmendje e veçantë iu kushtua dyshes së tyre në mesfushë, Scott McTominay dhe Fred, me shumë që sugjerojnë se skuadra nuk mund të përmirësohet pa zëvendësuar njërin ose të dy lojtarët.

Sipas Tuttomercatoweb, Rabiot me sa duket ka kërkuar një kontratë trevjeçare me vlerë rreth 10 milionë euro neto në sezon, e cila përfshin gjithashtu detaje dhe bonuse të tjera të ndryshme.

Nëna dhe agjentja e tij, Veronique është në kontakt të ngushtë me Manchester United, i cili dërgoi Murtough në Francë sot në një përpjekje për të arritur një marrëveshje.

Shitja e francezit do t’i lejonte Juventusit të bënte një lëvizje vendimtare për mesfushorin e Paris Saint-Germain, Leandro Paredes, i cili është lidhur shumë me një lëvizje në Torino këtë verë. /Telegrafi/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu