Radev: Bullgaria do të solidarizohet me Maqedoninë vëllazërore

Bullgaria edhe një herë do të solidarizohet me Maqedoninë vëllazërore, tha presidenti i Bullgarisë Rumen Radev para delegacionit nga Republika e Maqedonisë së Veriut të kryesuar nga kryeministri Dimitar Kovaçevski, transmeton InfoShqip.

“Është baza e vendimeve të Bullgarisë për mbështetjen e parezervë të Maqedonisë nga njohja e shtetësisë dhe pavarësisë së vendit, duke insistuar në kontingjentin parandalues ​​të OKB-së gjatë shpërbërjes së ish-Jugosllavisë, duke ofruar ndihmë gjatë embargos, duke ofruar ushtri.

Ndihmë teknike, në rast të fatkeqësive dhe fatkeqësive natyrore“, tha presidenti i Bullgarisë, Rumen Radev./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu