Rama: Abetarja e parë e unifikuar, krijesë e bashkimit të vullneteve të qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka uruar për abetaren e përbashkët mes Prishtinës dhe Tiranës.

“Gëzuar abetaren e parë të unifikuar, krijesë e bashkimit të vullneteve të qeverive të Shqipërisë dhe Kosovës, për të gjithë fëmijët shqiptarë këtej e andej bjeshkëve, e kudo ata ndodhen”, ka shkruar Rama në rrjetin social Facebook, transmeton KlanKosova.tv.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu