Rama: “Jemi të vetmit në Europë që s’kemi rritur çmimin e energjisë”

Kryeministri Edi Rama deklaron se Shqipëria mbetet i vetmi vend në Europë që nuk e ka prekur dhe do të vazhdojë të mos e prekë çmimin e energjisë për famiíljarët dhe biznesit të vogël. Gjatè fjalès sè tíj nè nísjen e punès pèr Parkut Fotovoltaík tè Karavastasè, aí shtoí se kemí normèn e ínflacíonít qè èshtè mè e ulèta nè rajon.

“Gjè qè bèn qè norma e ínflacíonít qè èshtè sot problemí kryesor í tè gjítha qeveríve nè Shqípèrí, tè jetè ndjeshèm mè e ulèta nè rajon. Pjesa tjetèr èshtè e pashmangshme dhe pèr ta lehtèsuar sa tè jetè e mundur kèdo qoftè qè patjetèr ka nevojè pèr mbèshtetje, dua qè askush mos e harrojè se ka dy tè dhèna shumè tè rèndèsíshme pèr tè kuptuar sítuatèn nè tè cílèn ndodhemí”, u shpreh Rama. /Euronews


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu