Rama paralajmëron hapjen e vendit: Brenda muajit maj lirohen kufiijtë

Kryeministri Edi Rama tha sot nga Kuvendi se brenda majit vendi do të hapet tërësisht. “Brenda majit, vendi do jetë i hapur tërësisht, kufijtë do të jenë të hapur dhe në përgatitemi për sezonin turstik”, tha Rama.

Jam i prekur nga dashuria e beftë për Teatrin. Meqë kështu erdhi kjo punë dhe Shqipëria pa pritur u kthye në arenën ku përplasin bijtë e Shekspirit me regjimin e imagjinuar në filxhanin e ledit Makbeth e duke qene se jemi në një kohë ku përballemi me covid u kujtoj atyre që kanë zgjedhur të përfshihen, jo për plan politik: Budallallëku dhe mençuria ngjiten njësoj aq lehtë sa sëmundjet.

Nëse nuk do kishim bërë gjërat e duhura mbase nuk do ishim fare këtu, do ishim duke numëruar humbjet e jetës.

Jeta më ka çuar njëherë për një të afërm në spitalin në Masaçuses, kjo këtu është dora e Zotit se nuk ka mundësi. Dhe para syve të tij kam parë se si doja që të kthehej nga koma, dhe sot në atë siptal numërohen 6000 të vdekur.”-përfundon Rama.

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu