Rama: Xhamia e Plumbit në Shkodër do të jetë një destinacion atraktiv turistik

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka thënë se është duke u renovuar Xhamia e Plumbit në Shkodër.

Ai, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se ky objekt fetar do të jetë një destinacion turistik, me këtë gjë Rama u ka uruar të gjithëve javë të mbarë.

“Mirëmëngjes dhe nga kantieri i punës në Xhaminë e Plumbit, për kthimin e këtij tempulli jo vetëm besimtarëve, por edhe Shkodrës, si një tjetër destinacion atraktiv turistik, ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar Rama./Klankosova


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu